Головна Гарантія

Твердопаливні котли рейтинг питань про гарантію

Гарантійний термін роботи твердопаливного котла - один з найпопулярніших питань покупців під час вибору теплового обладнання як для приватного будинку, так і для виробничого або комерційного об'єкта. Як вибрати твердопаливний котел, на що звернути увагу?

Найбільш популярне питання зазвичай це: «Скільки років гарантія на твердопаливний котел?» Задаючи це питання, клієнт як ніби ставить відмітку в своєму обов'язковому списку питань, коли чує у відповідь: «Гарантія стільки-то років» і вважає питання закритим.

Здавалося б, тепер покупець може бути абсолютно спокійний і впевнений в тому, що якщо щось трапиться з його обладнанням - завод виробник безумовно відремонтує або замінить агрегат.

І це справедливо. Адже саме виробник несе відповідальність за належну якість та заявлені характеристики твердопаливного котла. Тому кожен завод виробник твердопаливних котлів застосовую свою методику конструювання, виготовлення, контролю і найголовніше - випробування своєї продукції. Основна мета цього виготовити найкращі котли на твердому паливі.

Дуже важливо іншим шляхом дізнатися повну інформацію. Замість того, щоб ставити коротке питання «Скільки років гарантія?» = НЕОБХІДНО РОЗІБРАТИСЯ В «ПРИХОВАНИХ» МОМЕНТАХ.

Як вибрати котел на твердому паливі

Обираючи найкращі твердопаливні котли в Україні, варто звернути увагу на обіцянки про гарантію від продавців:

 1. 1. Гарантія 2, 3 або 5 років? ТАК? На що конкретно і за яких умов?

  Найголовніший момент, який залишається поза увагою покупця в той час, коли він вибирає найкращий твердопаливний котел тривалого горіння - це «А які саме зобов'язання бере на себе завод протягом гарантійного терміну і за яких умов?»

  В рекламі можна яскраво і барвисто написати «2 або 3 або 5 років». Правильне рішення - це прочитати умови гарантії в паспорті на котел, який можна знайти на сайті компанії або попросити в електронному вигляді для ознайомлення.

  Це дуже важливо! В процесі своєї діяльності ми постійно стикаємося з рекламними ходами компаній, які виготовляють або продають "кращі твердопаливні котли" під різними назвами.

  Такі компанії обіцяють 2, 3 і навіть 5 років гарантії. Насправді, під час уважного розгляду, з'ясовується, що мова йде, наприклад, про гарантію тільки на шов теплообмінника, а на весь корпус котла гарантійний термін значно менший.

  Але клієнт вже прочитав, почув і отримав впевненість на термін 5 років! Ще гірше, коли менеджер компанії на питання про гарантії відповідає, що розрахунковий термін експлуатації твердопаливного котла 10, 15 і навіть 20 років!

  Клієнт сприймає цю інформацію як доказ правильності свого вибору, хоча в паспорті цього агрегату може бути зазначений термін і 6 місяців.

  Також перед тим як вибрати котел на твердому паливі варто уточнити за яких умов діє гарантія. Наприклад, деякі компанії наполягають, щоб монтаж системи і запуск котла здійснювала тільки їх «сертифікована бригада», послуги якої коштують незрозумілих грошей. Також графік роботи цієї монтажної організації може абсолютно не збігатися з Вашими планами.

 2. 2. Конструкція твердопаливного котла. Вивчайте таблицю характеристик.

  На етапі конструювання інженери отримують технічне завдання створити найкращий твердопаливний котел тривалого горіння. Завдання містить перелік вимог, якими властивостями повинен володіти майбутній найкращий твердопаливний котел. Наприклад: тривалість горіння, дозволене паливо для використання, рівень автоматизації, габаритні розміри та навіть зовнішній вигляд. Мета: сконструювати твердопаливні котли рейтинг ефективності роботи яких буде вирішальним.

  Отримавши такі першочергові відомості, конструктори розпочинають роботу, спираючись на власний багаж знань спеціалізованих предметів.

  Яким в результаті буде твердопаливний котел тепер залежить від досвіду та вміння головного конструктора і його бюро. Але! На порозі з'являються два вічних завдання, які знищують конструкторське натхнення зробити найкращий твердопаливний котел.

  Прототип ставиться під сумнів з причини: котел повинен стати простим у виготовленні і коштувати в два рази дешевше! Конструктори беруть гумки в руки і з конструкції твердопаливного котла зникають цілі блоки, метал стає тоншим та іншої марки. Простота виготовлення вимагає відмовитися від проривних ідей інженерів.

  І звичайно страждає розрахунковий термін експлуатації твердопаливного котла. Адже весь цей апгрейд навпаки тільки погіршує характеристики обладнання. Отже, маємо конфлікт інтересів: споживач вимагає малу ціну з максимальними гарантіями якості, а виробник задовольняє цей запит вимушено лавіруючи між вартістю свого вироби і зобов'язанням по гарантії.

  З урахуванням вищесказаного: як вибрати твердопаливний котел?

  Коротка підказка: зверніть увагу на таку характеристику. Порівняйте скільки важить котел однакової потужності у різних виробників. Це опосередковано скаже про те, яка товщина металу котла чи і адекватна площа теплообміну.

  Щоб вибрати найкращий твердопаливний котел тривалого горіння, дізнайтеся обсяг паливної камери котлів. Саме ця характеристика допоможе оцінити справжній, а не рекламний час горіння на 1 завантаженні паливом.

 3. 3. Шукайте відео справжньої роботи Котла! Відео Доказ потужності!

  Твердопаливні котли рейтинг практичних моментів: чи збігається теорія з практикою?

  У гонитві за низькою ціною багато виробників твердопаливних котлів взагалі не проводять випробування своєї продукції, а характеристики своїх агрегатів визначають теоретично.

  Мало того, що заявлені дані можуть не підтвердиться в процесі роботи так ще й виявляються недоліки та слабкі місця конструкції. Тобто, бувають випадки, коли котли проектують, виготовляють і продають. При цьому твердопаливний котел «не ганяють» місяцями і роками, вивчаючи слабкі місця й відповідно не усувають їх.

  В результаті Клієнт отримує твердопаливний котел з хорошою ціною, але той, який не виконує своїх функцій на належному рівні.

  Виявити такого виробника в наш час легко: спробуйте пошукати відео, де виробник випробовує свій котел на спеціальному стенді, обладнаному контрольно-вимірювальними приладами.

  Відсутність або Наявність таких відео говорить одразу і про культуру виробництва твердопаливних котлів, і про серйозність взятих на себе гарантій заводом виробником.

Умови експлуатації твердопаливного котла

Завдяки цим нюансам тепер Ви знаєте як вибрати котел на твердому паливі, на які моменти звернути увагу, запитуючи про гарантію, які рядки в таблиці характеристик дослідити більш уважно.

Але є ще один важливий блок інформації, який хоч і неприємний для споживача, але в довгостроковій перспективі несе в собі масу позитивного. Це «Умови експлуатації твердопаливного котла». Детальна інформація на цю тему міститься в паспорті котла і включає в себе:

 • технічні умови по інсталяції твердопаливного котла в систему опалення
 • регламент обслуговування котла, а також своєчасну заміну витратних частин
 • використання тільки дозволеного палива відповідної якості
 • підтримання необхідного теплового режиму твердопаливного котла
 • підготовку води для системи опалення

Як правило, покупець розглядає такий перелік умов з боку виробника твердопаливного котла як тягар і часто нехтує цими вимогами. Проте всі ці заходи є дійсно важливими і правильними умовами для ефективної роботи твердопаливного котла у відповідності із заявленими характеристиками.

І ось тут знову виникає конфлікт інтересів: клієнт впевнений, що всі його переживання автоматично закінчуються з моменту придбання котла і тепер настає зона відповідальності виробника твердопаливного котла. Мовляв котел повинен працювати в будь-яких умовах, на якому завгодно паливі та ніколи не виходити з ладу. Інакше він буде вимагати виконання гарантій.

Звучить трохи дивно, адже сучасна людина постійно використовує різну техніку в своєму житті та йому в голову не прийде заправляти автомобіль бензином, якщо в цьому авто встановлено дизельний двигун. Або вимагати гарантійного ремонту стертих гальмівних колодок.

Перекручення в ставленні до твердопаливного котла виникає тому що, як правило, відсутній досвід повсякденного користування таким видом техніки на такому ж звичному для нас рівні як автомобіль або смартфон.

Якщо розглядати твердопаливний котел як обладнання, то стає зрозумілим, що, як і будь-яку техніку, твердопаливний котел необхідно вчасно обслуговувати, чистити, правильно «консервувати» на час простою. Виконання простих умов забезпечить дійсно ефективну, безперебійну, довгу експлуатацію. Це буде найкращий котел на твердому паливі. Ваш твердопаливний котел дійсно буде приносити тепло і затишок тривалі роки, а гарантія просто не знадобиться!

Твердопаливні котли рейтинг питань про ремонт

І на завершення давайте розглянемо ще такий аспект експлуатації твердопаливних котлів як сервісне обслуговування і ремонт. Кожне обладнання з часом може потребувати поточного або капітального ремонту. Щоб не купити «одноразову річ», перед тим як обрати котел на твердому паливі, зверніть увагу на ремонтопридатність. Попросіть виробника або продавця продемонструвати у відео яким чином можна зробити ремонт обладнання і водночас дізнайтеся чи можливо це в принципі.

Ми вже знаємо, щоб скласти власний рейтинг твердопаливних котлів, необхідно вивчити умови, що зазначені в паспорті котла. Це дозволить також з'ясувати які деталі твердопаливного котла є витратними і на скільки часто необхідно їх міняти.

До таких деталей зазвичай відносяться колосники, футеровка, протектори, ущільнювальний шнур та інші. Отримавши список цих деталей, варто з'ясувати наступні питання:

 • чи поставляє всі ці компоненти та компанія, яка продає цей твердопаливний котел?
 • як відбувається заміна цих деталей?
 • щоб замінити деталі потрібно замовляти і оплачувати приїзд фахівця компанії або можна впоратися самому?
 • терміни та ціна поставки цих запчастин?
 • чи є можливість відремонтувати твердопаливний котел в разі його серйозної поломки?

Запишіть відповіді. Порахуйте суму і регулярність витрат. А особливо зверніть увагу на доступність, термін виготовлення. Чи є можливість встановлення деталей самостійно або необхідно замовляти обов'язковий платний приїзд фахівця за незрозумілим графіком і цінами.

Зверніть увагу, що як правило така ситуація відбувається в холодну пору року і необхідно швидко вирішити питання, щоб не допустити замерзання системи опалення.

Отримавши на всі Ваші питання чіткі відповіді, Ви не тільки стаєте впевненими користувачами придбаного обладнання, а й фільтруєте виробників твердопаливних котлів на серйозність їх зобов'язань!

За допомогою цієї інформації Ви дізналися, як вибрати котел на твердому паливі, на які характеристики звернути увагу, щоб скласти власний рейтинг твердопаливних котлів.

На нашому сайті в розділі «Відео» опубліковано фільми: робота котла на різних видах палива, відгуки користувачів, робота Котлів БРІК на різних об'єктах. Також є корисне відео, зі змісту якого Ви дізнаєтеся як визначити найкращі твердопаливні котли «5 правильних запитань під час вибору котла. 5 «секретних» відповідей від виробника».

Завантажити "Інструкція на Котел БРІК XS 40"
Завантажити "Інструкція на Котел БРІК"
Завантажити "Інструкція на TECH ST 81 zPID"