Головна Найкращий твердотопливный котел форум

Найкращий твердопаливний
котел форум

Який запас потужності від паспортних даних необхідний, щоб котла точно вистачило?
Це питання швидше за все виникло із наполегливих пропозицій менеджерів різних інших виробників купити котел на номінальну потужність вище (щоб нібито був «запас по потужності»).

Насправді вони знають, потужність, яку вони заявляють - не відповідає фактичній. Тобто вони знають, що їх котел реально не видасть ту потужність, яку вони пишуть на котлі. Ось і пускаються на таку хитрість.

З котлами БРІК запас не потрібен - беріть номінал. Але якщо припускаєте, що будете працювати тільки на вологому паливі - потрібно пам'ятати, що потужність котла падає на 20% - це потрібно врахувати.

Ви можете зателефонувати нам і дати інформацію про Ваш об'єкт опалення: площа, висота до стелі, яка температура необхідна всередині приміщення, чи є витяжна вентиляція і яка приблизна ступінь утеплення будівлі. Ми порахуємо необхідну потужність обладнання для Вашого об'єкту.Згорнути
Що буде якщо пропаде електроенергія?
Без електроенергії зупиниться димосос. А без нього котел почне самостійно затухати. Якщо тяга димоходу хороша - котел продовжить працювати на 30% своєї потужності.
встановити ДБЖ (джерела безперебійного живлення) хоча б на насос, який прокачує воду через котел. Або організувати самоплив на теплоаккумулятор.
Можна підживити через ДБЖ і контролер TECH з димососом (навантаження всього лише 120 Вт) = тоді котел продовжить роботу в звичайному режимі.
Згорнути
Соснові дрова шкідливі для котла? Адже в них смола.
Ні, соснові дрова не шкідливі. Навпаки є вигода. Дрова хвойних порід більш калорійні, ніж листяних. Просто для спалювання таких хвойних дров необхідна висока температура і стабільний процес горіння.
Іншими словами для такого палива потрібен особливий котел. Наприклад, піролізний котел БРІК.
Згорнути
Чи потрібно колоти дрова?
Дрова можна не колоти. Але чим дрова крупніше - тим довше час їх горіння й менша потужність котла.
Колоті дрова швидше сохнуть всередині котла та горять більш інтенсивніше.
Розмір паливної камери Котлів БРІК дозволяє використовувати цілі, не колоті колоди завдовжки 1 метр (колоди «метрівки»). Їх можна ставити вертикально через верхні двері паливної камери. В котлах великої потужності розмір топки такий, що дає можливість завантажувати «метрівки» й горизонтально крізь передні двері.
Згорнути
Як спалювати дрібну тирсу? Її потрібно перемішувати з дровами?
Ні, дрова додатково не потрібні.
Тирсу можна засипати в повному 100% обсязі (без дров).
Котел відмінно впорається з таким дрібним сипучим паливом. В котлі БРІК багато точкова подача повітря й особлива конструкція колосникової частини.
Якщо використовувати таке паливо, то є один нюанс: суха тирса дуже легка й часто зависає на шляху до зони горіння. Тому може виникнути потреба періодично її «обрушувати». Налаштувати пропорцію первинного і вторинного повітря для конкретного виду палива допоможе ось це відео:
Згорнути
Чи можна відходи ДСП і МДФ використовувати в якості палива? Тому що раніше пробували палити в звичайному котлі - забивається теплообмінник і з труби йде чорний дим.

ДСП і МДФ не найзручніше паливо, але спалювати його можна і потрібно (якщо воно є).
Дійсно, в складі ДСП і МДФ крім деревини (не найкращої якості) значний вміст компонентів - це смоли, клей, пластифікатори.

У звичайних котлах паливо горить при температурі до 650°С. При таких умовах смоляні компоненти ДСП і МДФ не згорають, а осідають на внутрішніх поверхнях котла, димової труби і вилітають в атмосферу (візуально бачимо чорний дим).

Котел БРІК - це піролізний котел, в камері горіння температура сягає 1200°С. При такій високій температурі та завдяки наявності камери допалювання піролізного газу відбувається ефективне спалювання компонентів, які входять до складу ДСП.
Тому теплообмінник в Котлі БРІК чистий, під час роботи котла в піролізному режимі - з труби немає чорного диму.

ДСП і МДФ містить вогнетривкий залишок (його процентне співвідношення від загальної маси палива залежить від складу компонентів плитних матеріалів, тобто залежить від виробника ДСП).

Приблизно 8-12% від маси ДСП взагалі не горить, а модифікується в сухий вогнетривкий залишок і накопичується на колосниках.
Тому видаляти його доводиться кожні 1-2 дня.

Згорнути
Часто бачу як з котлів тече дьоготь. У вашому теж?
Якщо температура зворотної лінії, тобто води, яка надходить в котел з системи опалення буде нижче 55-60 градусів Цельсія - дьоготь (а точніше конденсат, змішаний з продуктами згоряння) точно буде. Не залежно від марки або типу котла. Вирішується це питання встановленням триходового змішувального клапана (для підмішування більш гарячої води подачі на зворотну лінію). Дьоготь пропадає, якщо температура зворотної лінії води 60 ° С і вище. Стежити за цим потрібно обов'язково. Це продовжить термін служби котла в кілька разів.
Згорнути
Скільки за часом реально працює котел на 1 завантаженні палива?
Залежить від палива. Дуже важливо знати який вид палива буде використовуватися, його теплотворність, вологість. Один з головних параметрів - це щільність: маса на 1 куб.м. Наприклад, «складометр» (обсягом 1 куб. м вантажної щільності) дубових дров повітряно-сухих (вологість 15-20%) важить приблизно 480-520 кг. А маса 1 куб. метра сухої стружки буде дорівнює приблизно 80-100 кг. Тобто, якщо в один і той же котел спочатку завантажити суху стружку - вона згорить за 3-4 години. А якщо в цей же котел потім завантажити сухі дрова = тривалість горіння на 1 завантаженні складе до 1 доби (20-24 години). В середньому з практики:
щепа, тирса волога 10-12 годин
щепа суха 14-16 годин
стружка суха 3-4 години
лушпиння соняшнику 3-4 години
дрова сухі дубові 20-24 годин
кускові обрізки ДСП 18-24 годин
брикети паливні 40-48 годин
Згорнути
Чи йде дим в приміщення під час завантаження котла паливом?
Якщо димосос під час дозавантаження котла паливом працює на малих обертах - так. Димосос можна примусово включити на 100%, але частина диму все одно залишиться. Якщо для опалення використовується сипуче паливо таке як щепа або тирса - тоді диму немає. Щепа і тирса створюють «пробку» над зоною горіння і не пропускають дим. У цьому випадку = повністю бездимне завантаження. Як варіант: завантажувати дрова тільки після їх згорання - тоді диму немає. Або встановити витяжну вентиляцію (за принципом кухонної витяжки над плитою приготування).
Згорнути
Чому у Вас немає представників і сервісних центрів в інших містах?
Тому що під час розробки котла ставилося завдання доведення конструкції до того рівня, коли обслуговування котла не вимагає навичок фахівця. Котел повністю передбачуваний, інтуїтивно зрозумілий, мінімум необхідності зміни налаштувань, легкий старт. В основному все, що потрібно - це своєчасна чистка. Вам не потрібно записуватися в чергу до сервісного центру, чекати майстра й платити солідну суму за кожен його приїзд. Навчити свій персонал, замінити колосники, налаштувати прилад і переобладнати котел на інший вид палива - все це легко Ви можете зробити самостійно за нашими відео інструкціям. Розділ «Відео» на цьому сайті або наш канал в YouTube - підпишіться (регулярно додаємо корисну практичну інформацію).
https://www.youtube.com/channel/UCvd2wpuHZTY6TdI9WUhb95g/videos
Згорнути
Скільки служить футерування? Де купувати футеровку та як її змінювати?
Велика частина футерування служить стільки ж часу скільки і котел. Необхідно буде міняти тільки колосникову частину у випадку зносу або пошкодження. Зазвичай це 1-2 рази за опалювальний сезон. Якщо паливо мокре або «брудне» (наприклад, містить пісок) - може знадобитися більш часта заміна. Колосники - це стандартна шамотна цегла, яку можна купити в будь-якому будівельному магазині. Футеровка в Котлі БРІК встановлена без розчину - тому можна в будь-який момент легко і швидко замінити тільки той елемент, який того вимагає. Детальна відео-інструкція по заміні футеровки є в розділі «Відео» на цьому сайті. А також на нашому каналі в YouTube
Згорнути
Чи можливий капітальний ремонт котла?
Так. Котел продуманий таким чином, що Ви можете це зробити власними силами або доставивши до нас на завод. Капітальний ремонт реально дає котлу друге життя.
Згорнути
Чи зливати воду з котла на літо?
Ні, воду з котла не зливати. Вода в котлі збереже його краще, ніж її відсутність - менша корозія. Потрібно відкрити двері для вентиляції. При можливості зняти футерування і почистити до металу перед довгою паузою в роботі. З більш детальною інформацією на тему «як підготувати котел до простою в літній період» можна ознайомитися в інструкції по експлуатації, яка йде в комплекті з котлом.
Згорнути
Як нагрівати воду для душових? Чи є в котлі другий контур?
Ні, в котлі немає другого контуру. Другий контур в котлі охолоджує його, провокуючи до утворення конденсату. Будь-яку необхідну кількість гарячої води можна приготувати за допомогою бойлера непрямого нагріву. Встановити такий бойлер можна в будь-якому зручному місці - не обов'язково поруч з котлом.
Згорнути
Як захистити котел від закипання?
Прилад «TECH», який встановлений на Котлі БРІК, дуже надійний і має два незалежних датчика температури. Навіть якщо відмовить один датчик - спрацює другий. Також необхідно додатково обов'язково встановити вибухові клапани. Якщо є можливість - клапан, що подає холодну воду з системи водопостачання. Дуже добре вирішує питання теплоаккумулятор. Рекомендуємо встановити два насоси центрального опалення (які дублюватимуть один одного) і джерело безперебійного живлення.
Згорнути
Як замовити колосники на заміну? Як їх поміняти?
Колосники в котлі БРІК виконані з вогнетривкої цегли ША-5 який завжди є в будь-якому будівельному магазині. Болгаркою з кругом по каменю потрібно зрізати йому кут за шаблоном, який йде в комплекті з котлом. Таким чином Ви можете виготовити скільки завгодно колосників буквально за ціною цегли. При цьому Вам навіть не потрібно буде звертатися на завод. Заміні підлягають лише ті, які прийшли в непридатність (можна міняти поштучно - вони викладені без розчину). Ось докладний відео:
Згорнути
Ніколи не мав справу з котлами такого типу. Не знаю як з ними працювати. Можете провести навчання?
Так, однозначно. На заводі БРІК діє котельня, яка працює цілий рік (навіть влітку). Ви або Ваші співробітники можуть безкоштовно пройти навчання на базі цієї котельні (короткий інструктаж основних моментів або навіть провести цілу добу, спостерігаючи за роботою котла). У будь-який день тижня. Можете привезти своє паливо, завантажити в котел і подивитися як він буде працювати. Так, наприклад, привозили ДСП, МДФ, відходи швейної та паперової промисловості, солому, перероблені стебла льону, міцелій та іншу сировину. Окрім того, на нашому каналі в YouTube Ви завжди знайдете навчальні фільми з розпалення котла, технічне обслуговування, чищення та інші корисні відео.
Згорнути
Якщо у мене є питання чи можу я звернутися до служби підтримки? Як це зробити?
Якщо Ви не змогли самостійно знайти відео інструкцію стосовно вашого запитання на нашому каналі в YouTube або зіткнулися з питанням, яке раніше не розглядалося, - Ви завжди можете задати його в будь-якому месенджері, підкріпивши відео та фото. В особливих випадках можна скористатися відеозв'язком в прямому ефірі, наприклад перший запуск котла.
Згорнути
Чи можна встановити бункер з подачею щепи в котел, щоб зробити час його роботи тривалішим?
Принципово - так. Подачу краще організувати через верхні двері. Однак, переважна більшість наших клієнтів відмовляються від цієї ідеї в процесі експлуатації Котла БРІК. Перш за все це тому що в Котлі БРІК і так величезна паливна камера, ємність якої часто більше, ніж навіть у окремо бункера, що знаходився би поруч. Та й проблеми при експлуатації бункера швидко зводять нанівець можливу вигоду. Обслуговувати окремий бункер витратніше, ніж виграш за часом горіння.
Згорнути
Задати питання
Ваше питання успішно відправлено!
Найближчим часом ми з Вами зв'яжемося