ГоловнаСтатті Піролізний котел

Піролізний котел

Піролізний котел або газогенераторний котел з'явився відносно недавно. Для цього є кілька об'єктивних причин. Як би це дивно не звучало: такий тип твердопаливного котла раніше був просто не затребуваний.

Найпопулярніші на сьогодні характеристики піролізного котла такі як економічність, екологічність і тривалість горіння на одному завантаженні були не надто актуальними для споживача. Тому конструктори твердопаливних котлів просто не ставили перед собою такого технічного завдання.

Після зміни трендів в суспільстві, ощадливого ставленням до часу і бажанням економити ресурси - це спонукало винахідників запропонувати нову конструкцію і принцип спалювання твердого палива, заснований на піролізі, який застосовувався раніше в інших галузях.

Піролізні котли зовні на перший погляд не сильно відрізняються класичних моделей традиційного типу горіння. Важливі конструктивні відмінності всередині. Піролізні котли мають дві камери, розділені між собою форсункою. Пропорційно подається первинне і вторинне повітря. Газогенераторний котел перша камера: відбувається тління при нестачі кисню, друга камера (при подачі вторинного повітря) - високотемпературне горіння так званого піролізного газу, який виділився в процесі термічного розкладання в першій камері. Це схема твердопаливного котла, який називають піролізний котел або газогенераторний котел.

Піролізні котли: особливості роботи

Піролізні котли відрізняються від класичних не тільки конструкцією, але і певними особливостями обслуговування. Газогенераторні котли в процесі експлуатації проявилися багатьма нюансами, які часто різко ускладнюють життя оператору піролізного котла.

Зараз розглянемо нюанси, які має звичайний піролізний котел (газогенераторний котел БРІК «переміг» всі ці особливості - тому Котли БРІК - це нове покоління, інформація про піролізні котли БРІК в наступному розділі).

 1. Піролізний котел розпалюється як звичайний класичний твердопаливний. Для цього в першій камері влаштовується клапан, який відкриває вихід димових газів безпосередньо в димохід (минаючи другу камеру піролізного котла і теплообмінник). Підпалюють невелику порцію дров і, відкривши клапан прямої тяги, досягають такої інтенсивності горіння, щоб після закриття цього клапана піролізні гази, які позбавлені іншого виходу окрім як через форсунку внизу першої камери, - змушені були проходити крізь неї. Ці гази запалюються у камері горіння піролізного газу при подачі вторинного повітря. Справа в тому, що на початку розпалювання, особливо поки не сформувався шар з вугілля на форсунці, та процес газогенерації ще не досить стабільний та інтенсивний - факел спалахує не охоче і навіть гасне. У цьому випадку клапан знову потрібно відкрити, а через певний час повторити спробу і так до тих пір, поки факел палаючих піролізних газів не стане стабільним.
 2. Для сталого процесу генерації газу стандартні піролізні котли вимагають сухого палива. Підготовка сухих дров витратна і за часом, і по трудовим ресурсам. Якщо ж цей параметр не буде витриманий - піроліз просто припиниться, факел згасне і користувачеві доведеться перезавантажувати котел і заново виконати всю процедуру розпалювання.
 3. Довантажувати піролізний котел під час його роботи важко, так як в паливній камері накопичені піролізні гази. Порція повітря, що потрапляє під час відкриття дверей, запалює їх з різким виходом назовні полум’я. Щоб цього не сталося, потрібно вимкнути вентилятор нагнітання повітря в камеру, відкрити клапан прямої тяги, випустити піролізний газ і тільки тоді відкривати двері. Після завантаження дровами необхідно не забути закрити клапан, знову включити вентилятор і простежити чи з'явився стабільний факел палаючих газів в нижню камеру піролізного котла.
 4. Клапан прямої тяги в димохід при відкритті піддається високому термічному навантаженню, деформується, перестає щільно перекривати вихід з першої камери. У цьому випадку велика частина піролізних газів просто вилітає безпосередньо в трубу димоходу, минаючи камеру горіння піролізного газу і теплообмінник. Піролізний котел, який взагалі то відомий своєю економічністю, з причини такого дефекту (не щільне прилягання клапана прямої тяги) перевитрачатиме паливо даремно.
 5. Форсунка першої камери завжди повинна бути вільна. Якщо колода перекриває її переріз - піролізний газ не зможе проходити крізь неї і горіння припиниться. Оператору котла необхідно буде виправити це під час виявлення проблеми.
 6. Котел піролізний повинен мати чисті канали подачі первинного і вторинного повітря, щоб безперешкодно забезпечувати надходження необхідної порції кисню в певні зони горіння. Якщо ці канали, отвори будуть перекриті золою або дьогтем - процес генерації газу і підпалювання факела буде порушений. Та ж ситуація, якщо невірно встановити пропорцію повітря.
 7. Піролізний котел для правильної роботи повинен мати шар вугілля на дні першої камери. Таке вугілля неможливо отримати з палива дрібної фракції. Тому тирсу, стружку, тріску, лушпиння і подібне можна додавати тільки в невеликих кількостях на шар дров. Крім того, таке дрібне сипуче паливо може перекрити подачу повітря в зону горіння або засипати форсунку.
Часто піролізні котли комплектують нагнітаючим вентилятором. Повітря, що «вдувається» таким вентилятором, прагне знайти вихід шляхом найменшого опору. А це значить, що рух буде не тільки через форсунку в другу камеру піролізного котла (далі через теплообмінник в димохідну трубу). Повітря просочується крізь двері та наповнює димом все приміщення котельні. З цієї причини піролізні котли повинні мати особливо герметичні двері та періодично доводиться усувати зазори, що утворилися.

Ми перерахували основний, але далеко не повний список незручностей, які мали газогенераторні котли першого покоління. Ці та інші проблеми ми особисто відчули у всій красі десяток років тому, коли купляли піролізні котли різних виробників.

Піролізний котел БРІК: історія конструкції

Деревообробне підприємство за одну робочу зміну переробляло кілька десятків кубічних метрів деревини. Після розпилу колод залишалися сирі тирса, обапол (тонкі зрізи з колоди з корою), тріска, гілки. Для функціонування сушильних камер деревини була потрібна теплова енергія. Піролізні котли різних виробників не могли працювати на сирому, дрібному паливі, тому деревообробне підприємство було змушене купувати собі ідеальні сухі, дорогі дрова. При цьому шукати варіанти як позбутися сирої тирси, тріски та інших відходів розпилювання деревини.

Пошук рішень щодо усунення всіх цих неприйнятних умов привів до винаходу котла нового покоління = так з'явився піролізний котел БРІК.

Газогенераторний котел БРІК умовно можна віднести все до того ж звичного на слух піролізний типу, але з рядом конструктивних нововведень. Ці нововведення повністю усунули всі перераховані недоліки піролізних котлів, які все ще до цього часу представлені на ринку обладнання генерації теплової енергії.

 1. Піролізний котел БРІК розпалюється як котел шахтного типу - горіння вниз. Тягу створює димосос, а клапан прямої тяги відсутній (немає в ньому потреби). Горіння починається з першої секунди, підтримується тягою димососа і процес розпалювання можна вважати виконаним. Ніяких маніпуляцій з клапаном - його просто немає. Не потрібно стежити за появою і стабільністю факела - контролер котла сам простежить за його інтенсивністю, орієнтуючись на показники датчика температури теплоносія і датчика температури димових газів.
 2. Не потрібно чекати стабільного виходу на піроліз щоб завантажити котел дровами. Як тільки виконали розпал - відразу завантажуємо камеру паливом до самого верху «під зав'язку». Дозавантаження є можливим в будь-який момент, тому що піролізний газ постійно викачується димососом з камери, а значить і диму практично немає.
 3. Піролізні котли БРІК можуть працювати на різних види палива. Якщо плануєте використовувати дрова великої фракції, то вони повинні бути сухими. А ось дрібні дрова, щепа або тирса можуть бути сирими (вологість така як у свіжої пиляної деревини). Таке сире паливо, перебуваючи всередині величезної паливної камери, що омивається водою, по мірі руху в зону горіння встигає висохнути. Хтось може припустити: так таке дрібне паливо (тріска, тирса, лушпиння) перекриє форсунку і канали подачі повітря? НІ!
 4. Газогенераторні котли БРІК мають багато форсунок, а не одну. Розмір їх такий, щоб паливо дрібної фракції не сипалося крізь них, а могло горіти без вугілля та дров. Тобто, піролізний котел БРІК може працювати на 100% сипучому дрібному паливі (тирса, тріска або лушпиння). Форсунки виконані з шамотної цегли, яка в процесі роботи розжарена до температури 1200 градусів Цельсія. Паливо, що потрапляє на таку розпечену вогнетривку цеглу, миттєво запалюється. І навіть якщо паливо перекриє якусь із вузьких форсунок - сусідні продовжать працювати. Температура стабільно підтримується на високому рівні, такі умови сприяють тому, що паливо в форсунці все одно згорить за короткий часовий проміжок і догорівши, знову звільнить її.
 5. Піролізні котли БРІК мають багатоточкову подачу первинного та вторинного повітря. Повітряні канали прикриті спеціальною формою - дах з цегли. Та навіть якщо припустити, що таке станеться – конструкцією передбачена швидка та зручна чистка цих отворів зовні в будь-який час без зупинку роботи котла.
 6. Піролізний котел БРІК комплектується електронікою: терморегулятор c функцією Zpid. Цей контролер управляє оборотами димососа з точністю 1%, звіряється з показниками датчиків температури теплоносія та димових газів, а також аналізує динаміку їх зростання за одиницю часу і регулює інтенсивність горіння абсолютно без втручання людини. Це істотно спрощує завдання оператора: потрібно тільки завантажувати піролізний котел паливом і чистити при необхідності (в залежності від різновиду паливної сировини різна періодичність чищення).
 7. Окремо варто згадати про відсутність фази «стоп»: тобто факел котла горить завжди і не потрібно стежити з'явився він чи ні. Величезні верхні та фронтальні двері для зручності завантаження, проста і дешева заміна футеровки власними силами, наявність протекторів, які захищають піролізний котел від впливу агресивного середовища, продумана і надійна конструкція котла БРІК дозволяють з упевненістю говорити, що піролізний котел БРІК - це СуперКотел!

Купити піролізний котел можна з заводу - це буде найкраща ціна, правильна інформація, можливість відвідати виробництво і котельню, в якій встановлені і працюють піролізні котли БРІК. Телефонуйте: працюємо без вихідних.